sprawność energetyczna na poziomie 99,98% i 
25 lat trwałości powierdzone certyfikatem

Kocioł elektrodowy
ECO POWER

Skontaktuj się z nami w celu dobrania odpowiedniego
kotła elektrodowego oraz umówieniu montażu.
Prezentacja wideo

Dlaczego watro wybrać kocioł ELEKTRODOWY?

Zobacz jak działa kocioł elektrodowy na przykładowej instalacji w Politechnice Śląskiej.
Koszt ogrzewania takiej instalacji to 0 zł!
Umów Konsultacje

Wygoda, ciepło i bezpieczeństwo na wyciągniecie ręki

Kocioł elektrodowy to niewielkie, bezemisyjne, nowoczesne urządzenie grzewcze, precyzyjnie ulokowanymi wewnątrz elektrodami zamiast grzałek oporowych. Przepływający pomiędzy nimi prąd elektryczny ogrzewa ciecz, którą następnie zasilana jest instalacja grzewcza. I tyle. Prosto, szybko, bez dodatkowych elementów. Dzięki temu sprawność energetyczna kotła wynosi ponad 99,98%. a trwałość ponad 25 lat. Z prostego powodu - nie ma co tu się zepsuć. Urządzenie posiada układ wielostopniowego zabezpieczenia i możliwość regulacji temperatury wyjściowej aż do 85°C. Może pracować w instalacjach nowych i już istniejących, niezależnie od zastosowanych materiałów (stal, żeliwo, miedź, aluminium, tworzywa itp.).
kotly_eco_power_e7cb

JAK TANIO OGRZAĆ DOM?

Przy aktualnych zmianach cen energii dla obniżenia kosztów ogrzewania polecamy i namawiamy do uwzględnienia w naszym systemie grzewczym dwóch elementów:

● zainstalowanie bufora ciepła, 
● zmianę taryfy u dostawcy na taryfę G12W
(raz w roku możemy tego dokonać bezpłatnie).
Umów Konsultacje
Taryfa G12W
Przy takim rozwiązaniu możliwe jest obniżenie kosztów o połowę (cena 1 kWh to ok. 0,28 zł w zależności od dostawcy, przy normalnej taryfa G11 cena 1 kWh to ok. 0,60 zł).

Bufor to nic innego jak magazyn ciepła. Kluczem jest w tym przypadku przejście na dwustrefową taryfę opłat za prąd. 

Taryfa o nazwie G12W dzieli dobę na dwie strefy tzw.:
● „nocną” – obowiązującą w godzinach 22:00 do 6:00 oraz od 13:00 do 15:00, gdzie cena 1kWh to ok. 0,28zł
● „dzienną” – obowiązującą w pozostałych godzinach, gdzie cena prądu wynosi ok. 0,60 zł/kWh oraz dodatkowo przez cały weekend i ustawowe święta ok. 0,28 zł/1kWh. 

Dzięki taryfie G12W ciepło zmagazynowane w buforze i zakupione w „tanim” okresie, można wykorzystać w czasie „drogiej” taryfy.
Zalety grzania Kotłem Elektrodowym
Proste, skuteczne i bezobsługowe, o niskim koszcie eksploatacji. W porównaniu do pompy ciepła urządzenie to jest bardzo proste i o niskim koszcie inwestycji. Wymagania to zasilanie trójfazowe i odpowiednia moc przyłączeniowa. Nie trzeba mieć przyłącza gazowego, nie trzeba budować kotłowni ani komina, urządzenie jest całkowicie bezobsługowe i czyste.

WZGLĘDNIE TANIE GRZANIE – przy obecnej możliwości zmiany dostawcy energii elektrycznej można wyszukać takiego, który oferuje najlepsze warunki dla grzejących prądem, tak by zbliżyć się do ok. 0,28zł/kWh. Porównanie do powietrznej pompy ciepła jest trudne z uwagi na jej zmienną efektywność pracy (COP), ale średniorocznie można przyjąć COP w granicach 2 – 3, więc koszt 1kWh z pompy ciepła to 0,20-0,30zł (gdy PC pracuje w taryfie dziennej 
z 0,60zł/kWh). Nawet zakładając optymistycznie 30% niższy koszt grzania powietrzną pompą ciepła, gdy roczny rachunek za ogrzewanie w nowym domu wynosi ok. 1000zł, to zwrot kosztu jej zakupu potrwa kilkanaście lat. Najlepiej takie ogrzewanie sprawdzi się w świetnie zaizolowanych nowych domach ogrzewanych wyłącznie instalacją podłogową, która do zasilania wymaga wody o niskiej temperaturze w porównaniu z klasyczną instalacją grzejnikami.

SZEROKO DOSTĘPNE – to świetna alternatywa dla gazu ziemnego. Przyłącze elektryczne jest o wiele szerzej dostępne niż przyłącze gazowe. Skoro to takie proste, tanie i dobre, to czemu pierwszy raz o tym słyszysz? Po prostu sprzedawcy pomp ciepła i pieców gazowych mają lepszy budżet na marketing, 
a bufor ciepła ogólnie jest mało atrakcyjny w czasach komputerków, wiatraczków i wodotrysków, bo jest taki “analogowy”.
Jaki jest koszt ogrzewania 130 m²?
Jako przykład przedstawiamy zastosowany bufor o pojemności 500 l, w budynku o powierzchni 130 m2, rok budowy 2008, ocieplenie – styropian 10 cm. 
W przykładowym rozwiązaniu zastosowano kocioł elektrodowy o mocy 18kW

Przy temperaturze zewnętrznej -4 noc +3 dzień – to średnie temperatury z grudnia 2019 i styczeń 2020 do połowy lutego zużycie śr. 58 kWh/doba x 30 dni = 1740kWh/miesiąc x 0,28zł = koszt 487zł/miesiąc przy ustawionej temperaturze w pomieszczeniach 21,5 st.C.

W tym przykładzie automat załącza grzałki w buforze we właściwych godzinach i grzeje go do 85 °C, przy mocy kotła elektrodowego o mocy 18 kW. Taka moc jest konieczna dla „załadowanie” bufora w dziennym cyklu „taniej” taryfy. Wystarczy ok. 1 godziny by podgrzać bufor 500 L z 50 °C do 85 °C. Musimy założyć, że pomiędzy godz.13.00 a 15.00 również dom ogrzewany jest z bufora, tym samym kocioł o mocy 18kW jest wystarczający i konieczny. Bufor wystarczy nam na siedem godzin przerwy w grzaniu tj. od 6:00 do 13:00 i od godz.15:00 do 22:00.

Dla uzyskania wysokiej sprawności bufor należy grzać do temperatury 85 °C. Niby to oczywiste, ale zdarzają się osoby, które najpierw instalują bufor, a potem boją się go zagrzać bardziej niż do 50 °C. Bo gorący to i straty do otoczenia duże. Nic bardziej mylnego! Bufor ciepła w założeniu musi być grzany do jak najwyższych temperatur. Jest on wyposażony w odpowiednią izolację, aby straty postojowe w zestawieniu z zyskami były znikome.

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA I SPRAWNOŚCI

Nasz kocioł elektrodowy to jedyne na polskim rynku urządzenie przebadane i poddane certyfikacji przez szereg instytucji. Potwierdza to wysoką sprawnością i wiarygodność urządzenia oraz gwarantuje bezpieczeństwo dla jego użytkowników

Certyfikat zgodności

Wyrób spełnia wymagania norm: 
PN-EN 60335-1:2012+A11:2014, PN-EN 60335-2-35:2016-03

Podmiot certyfikujący:
Zakład Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach
Pobierz certyfikat

Certyfikat uprawniający do oznaczenia wyrobu znakiem bezpieczeństwa (B 26)

Podmiot certyfiukujący:
Zakład Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach
Pobierz certyfikat

Certyfikat TUV NORD

Wyrób spełnia wymagania określone w Programie Oceny
nr PS/PO1/77?24022020
Pobierz certyfikat

Licencja znaku ZETOM 
“Produkt sprawdzony”

Podmiot certyfiukujący:
Zakład Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicac
Pobierz certyfikat
child-watching-relaxing-eoLnNv

Umów się na darmową konsultację!

Zobacz jak łatwo oszczędzać na prądzie.
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
Bądź z nami w kontakcie na:
phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram