Kocioł elektrodowy

ECO POWER to bezemisyjne, nowoczesne urządzenie grzewcze, który charakteryzuje się sprawnością energetyczną na poziomie 99,98%! a trwałość urządzenia wynosi 25 lat
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Wygoda i ciepło na wyciągniecie ręki

Kocioł elektrodowy to niewielkie, bezemisyjne, nowoczesne urządzenie grzewcze, precyzyjnie ulokowanymi wewnątrz elektrodami zamiast grzałek oporowych. Przepływający pomiędzy nimi prąd elektryczny ogrzewa ciecz, którą następnie zasilana jest instalacja grzewcza. I tyle. Prosto, szybko, bez dodatkowych elementów. Dzięki temu sprawność energetyczna kotła wynosi ponad 99,98%. a trwałość ponad 25 lat. Z prostego powodu - nie ma co tu się zepsuć. 


Urządzenie posiada układ wielostopniowego zabezpieczenia 
i możliwość regulacji temperatury wyjściowej aż do 85°C. Może pracować w instalacjach nowych i już istniejących, niezależnie od zastosowanych materiałów (stal, żeliwo, miedź, aluminium, tworzywa itp.).
WIARYGODNI PARTNERZY - POLITECHNIKA ŚLĄSKA I NAJWIĘKSZA 
W POLSCE ORGANIZACJA BRANŻOWA


W 2017 roku powstał pierwszy prototyp natomiast w kolejnych latach, przy zaangażowaniu naukowców z Politechniki Śląskiej, prowadzono intensywne testy i modyfikacje urządzenia oraz przygotowano linię technologiczną. W 2019 roku rozpoczęto produkcję na skalę masową.

Kocioł elektrodowy od samego początku był produktem, w którego rozwój zaangażowało się wiele znaczących podmiotów. Do najważniejszych z nich należą Politechnika Śląska, jedna z najbardziej renomowanych uczelni wyższych w Polsce oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która z sukcesem zaangażowała się 
w poszukiwanie źródeł finansowania procesu produkcji oraz działania promocyjne.

Dodatkowo przy współpracy z naukowcami Politechniki Śląskiej opracowano szereg drobnych sprytnych patentów. Powodują one, że tzw. sprawność wytwarzania ciepła jest absolutnie najwyższa na rynku. Dzięki temu OxyPower to prawdziwa Rewolucja.

CERTYFIKATY

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA I SPRAWNOŚCI
Nasz kocioł elektrodowy to jedyne na polskim rynku urządzenie przebadane i poddane certyfikacji przez szereg instytucji. 
Potwierdza to wysoką sprawnością i wiarygodność urządzenia oraz gwarantuje bezpieczeństwo dla jego użytkowników

1. CERTYFIKAT ZGODNOŚCI 


Wyrób spełnia wymagania norm: PN-EN 60335-1:2012+A11:2014, PN-EN 60335-2-35:2016-03

Podmiot certyfikujący: Zakład Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach
Sprawdź certyfikat

2. Certyfikat uprawniający do oznaczenia wyrobu znakiem bezpieczeństwa (B 26)

Podmiot certyfiukujący: Zakład Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach
Sprawdź certyfikat

3. Deklaracja zgodności z normą NR 01/2020 – CE:20

Dodatkowo w procesie projektowania urządzenia oraz planowania jego produkcji czynny udział brali pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w kraju.
Sprawdź certyfikat

3. Certyfikat TUV NORD

Wyrób spełnia wymagania określone w Programi Oceny nr PS/PO1/77?24022020
Sprawdź certyfikat

4. Licencja znaku ZETOM “Produkt sprawdzony”

Podmiot certyfiukujący: Zakład Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicac
Sprawdź certyfikat

6. Politechnika Śląska

Dodatkowo w procesie projektowania urządzenia oraz planowania jego produkcji czynny udział brali pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w kraju.

JAK TANIO OGRZAĆ DOM?

Przy aktualnych zmianach cen energii dla obniżenia kosztów ogrzewania polecamy i namawiamy do uwzględnienia w naszym systemie grzewczym dwóch elementów:
● zainstalowanie bufora ciepła,
● zmianę taryfy u dostawcy na taryfę G12W (raz w roku możemy tego dokonać bezpłatnie).
Przy takim rozwiązaniu możliwe jest obniżenie kosztów o połowę (cena 1 kWh to ok. 0,28 zł w zależności od dostawcy, przy normalnej taryfa G11 cena 1 kWh to ok. 0,60 zł).

Bufor to nic innego jak magazyn ciepła. Kluczem jest w tym przypadku przejście na dwustrefową taryfę opłat za prąd. Taryfa o nazwie G12W dzieli dobę na dwie strefy tzw.:

● „nocną” – obowiązującą w godzinach 22:00 do 6:00 oraz od 13:00 do 15:00, gdzie cena 1kWh to ok. 0,28zł
● „dzienną” – obowiązującą w pozostałych godzinach, gdzie cena prądu wynosi ok. 0,60 zł/kWh oraz dodatkowo przez cały weekend i ustawowe święta ok. 0,28 zł/1kWh.

Dzięki taryfie G12W ciepło zmagazynowane w buforze i zakupione w „tanim” okresie, można wykorzystać w czasie „drogiej” taryfy.

Przykład:

Jako przykład przedstawiamy zastosowany bufor o pojemności 500 l, w budynku o powierzchni 130 m2, rok budowy 2008, ocieplenie – styropian 10 cm. 
W przykładowym rozwiązaniu zastosowano kocioł elektrodowy o mocy 18kW

Jaki jest koszt ogrzewania tego budynku?

Przy temperaturze zewnętrznej -4 noc +3 dzień – to średnie temperatury z grudnia 2019 i styczeń 2020 do połowy lutego zużycie śr. 58 kWh/doba x 30 dni = 1740kWh/miesiąc x 0,28zł = koszt 487zł/miesiąc przy ustawionej temperaturze w pomieszczeniach 21,5 st.C.

W tym przykładzie automat załącza grzałki w buforze we właściwych godzinach i grzeje go do 85 °C, przy mocy kotła elektrodowego o mocy 18 kW. Taka moc jest konieczna dla „załadowanie” bufora w dziennym cyklu „taniej” taryfy. Wystarczy ok. 1 godziny by podgrzać bufor 500 L z 50 °C do 85 °C. Musimy założyć, że pomiędzy godz.13.00 a 15.00 również dom ogrzewany jest z bufora, tym samym kocioł o mocy 18kW jest wystarczający i konieczny. Bufor wystarczy nam na siedem godzin przerwy w grzaniu tj. od 6:00 do 13:00 i od godz.15:00 do 22:00.

Dla uzyskania wysokiej sprawności bufor należy grzać do temperatury 85 °C. Niby to oczywiste, ale zdarzają się osoby, które najpierw instalują bufor, 
a potem boją się go zagrzać bardziej niż do 50 °C. Bo gorący to i straty do otoczenia duże. Nic bardziej mylnego! Bufor ciepła w założeniu musi być grzany 
do jak najwyższych temperatur. Jest on wyposażony w odpowiednią izolację, aby straty postojowe w zestawieniu z zyskami były znikome.

Zalety grzania Kotłem Elektrodowym Eco Power:

Proste, skuteczne i bezobsługowe, o niskim koszcie eksploatacji. W porównaniu do pompy ciepła urządzenie to jest bardzo proste i o niskim koszcie inwestycji. Wymagania to zasilanie trójfazowe i odpowiednia moc przyłączeniowa. Nie trzeba mieć przyłącza gazowego, nie trzeba budować kotłowni ani komina, urządzenie jest całkowicie bezobsługowe i czyste.

WZGLĘDNIE TANIE GRZANIE – przy obecnej możliwości zmiany dostawcy energii elektrycznej można wyszukać takiego, który oferuje najlepsze warunki dla grzejących prądem, tak by zbliżyć się do ok. 0,28zł/kWh. Porównanie do powietrznej pompy ciepła jest trudne z uwagi na jej zmienną efektywność pracy (COP), ale średniorocznie można przyjąć COP w granicach 2 – 3, więc koszt 1kWh z pompy ciepła to 0,20-0,30zł (gdy PC pracuje w taryfie dziennej 
z 0,60zł/kWh). Nawet zakładając optymistycznie 30% niższy koszt grzania powietrzną pompą ciepła, gdy roczny rachunek za ogrzewanie w nowym domu wynosi ok. 1000zł, to zwrot kosztu jej zakupu potrwa kilkanaście lat. Najlepiej takie ogrzewanie sprawdzi się w świetnie zaizolowanych nowych domach ogrzewanych wyłącznie instalacją podłogową, która do zasilania wymaga wody o niskiej temperaturze w porównaniu z klasyczną instalacją grzejnikami.

SZEROKO DOSTĘPNE – to świetna alternatywa dla gazu ziemnego. Przyłącze elektryczne jest o wiele szerzej dostępne niż przyłącze gazowe. Skoro to takie proste, tanie i dobre, to czemu pierwszy raz o tym słyszysz? Po prostu sprzedawcy pomp ciepła i pieców gazowych mają lepszy budżet na marketing, 
a bufor ciepła ogólnie jest mało atrakcyjny w czasach komputerków, wiatraczków i wodotrysków, bo jest taki “analogowy”.

            Oferta

Kotły elektrodowe przeznaczone są do montażu w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz użyteczności publicznej. Szeroka gama dostępnych urządzeń pozwala dostosować je optymalnie do powierzchni pomieszczeń.

POPROŚ O WYCENĘ

Umów się na darmową konsultację!

Zobacz jak łatwo oszczędzać na prądzie.
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
Bądź z nami w kontakcie na:
phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram